Jak się przygotować do lotu samolotem z małym dzieckiem?

Ludzie uwielbiają podróżować, szczególnie jeśli robią to samolotem. Wiadomo, że jest szybciej i bezpieczniej. Poza tym często to jedyny dostępny środek transportu, Szczególnie jeśli wybieramy się do Tajlandii, Japonii itp. To miejsca, gdzie inaczej dostać się nie można. Przynajmniej z Polski. Bardzo dużo osób uważa, że w ogóle nie powinno się latać samolotami z dziećmi. Ale czy to jest dobre myślenie? O tym będzie można przekonać się w niniejszym artykule. To tutaj zostanie opisane zagadnienie typu Lot z dzieckiem – jak się do niego przygotować? Warto zatem zapoznać się z treścią. Bardzo polecany jest osobom, które właśnie planują swoją pierwszą podróż samolotem właśnie z małym dzieckiem.

Jak się przygotować do lotu samolotem z małym dzieckiem?

Na pewno lot z niemowlakiem, czy małym dzieckiem jest wyzwaniem dla rodziców, przede wszystkim pod względem organizacyjnym. Ale nie jest niemożliwy. Kwestia tylko dobrej organizacji. To w sumie w tym wszystkim jest najważniejsze.  Wiele osób uważa, iż taka podróż wiąże się z różnego rodzaju ograniczeniami. To jest trochę prawda. Jednak są też korzyści, chociażby w zakresie ceny biletu. Warto przed podróżą dokładnie zorientować się czego możemy się spodziewać na lotnisku i na pokładzie samolotu.

Czy można latać z niemowlakiem? Oczywiście, że tak, gdyż nigdzie nie zostały umieszczone jakiekolwiek przeciwwskazania w tym właśnie zakresie. Ograniczenia jednak dotyczą noworodków przed ukończeniem pierwszego tygodnia życia. Wiadomo, że to jest maleństwo na które jeszcze szczególniej trzeba uważać. Wszystko dlatego, że układy oddechowy i krążenia są jeszcze u takiego maluszka za słabe. Przez co ciężko jest im sobie  poradzić z różnymi zmianami ciśnienia podczas lotu. Poza tym kolejnym utrudnieniem może być fakt, że występują często trudności w uzyskaniu paszportu w krótkim czasie po urodzeniu. Lekarz dziecięcy także powinien wyrazić zgodę na taką podróż z maleństwem. To on określi czy nie ma przeciwwskazań do podróży dziecka samolotem.

Latanie z dzieckiem ma sens. Wszystko dlatego, iż jest znacznie tańsze. Bardzo dużo linii lotniczych oferuje znacznie niższe ceny przelotu dla małych pasażerów. Jeśli chodzi o dzieci, które nie ukończyły 2 roku życia i podróżujących na kolanach rodziców, jest to zazwyczaj od 10% do 30% ceny normalnego biletu. Jednak niektóre linie lotnicze oferują po prostu przelot darmowy. Dzieci, które jednak nie ukończyły jeszcze 12 roku życia, obowiązują bilety w cenie około 25-30% ceny biletu normalnego.

Czy do samolotu można zabrać ze sobą dziecięcy wózek oraz fotelik? Oczywiście, że tak . To właśnie w nim każdy maluszek może później podróżować w samolocie. Podróż dziecka może odbywać się zarówno na kolanach rodzica ale także w foteliku samochodowym na osobnym siedzeniu. Warto wspomnieć, iż w tym przypadku wszystkie linie lotnicze umożliwiają korzystanie z tego typu opcji w przypadku dzieci, które ukończyły 6. miesiąc życia. Jest to jednak rozwiązanie mniej korzystne finansowo. Dlaczego? Otóż w takiej chwili jesteśmy zmuszeni płacić za miejsce na osobnym siedzeniu. Przed każdą podróżą każdy rodzic powinien bardzo dokładnie sprawdzić czy, aby na pewno fotelik dziecięcy przystosowany jest także do lotów samolotami. Jeśli nie to jest inna opcja. Każdy samolot dysponuje specjalnymi fotelami, które mają szelki dla niemowląt. Pełnią one funkcję pasów bezpieczeństwa i należy je bezwzględnie zapinać po każdym komunikacie informującym o takiej konieczności.

Jeśli ktokolwiek zamierza wybrać się na wymarzone wakacje z całą swoją rodziną i małym dzieckiem, to koniecznie powinien zapoznać się z treścią niniejszego artykułu. Warto wiedzieć przed podróżą co można, a  czego nie można oraz jakie dodatki mamy z tego tytułu. Podróż z małymi dziećmi naprawdę nie musi być kłopotem. Pod warunkiem, że się do tego dobrze przygotujemy.